30 Temmuz 2019

Gösterim: 1764

SEMPOZYUM TEMASI

 

 

 

Trakya ve Güney Marmara bölgesinde yer alan üniversiteler arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak üzere akademik ve idari iş birlikleri yapmak, kamu-üniversite-sanayi işbirliğini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeylere taşımak amacıyla 2012 yılında kurulan Trakya Üniversiteler Birliği halihazırda bölgede bulunan 5 saygın üniversite ile varlığını sürdürmektedir. Temel misyonu; bölge kalkınmasından ülke kalkınmasına katkı sağlamak başta olmak üzere akademik camianın bulunduğu yöreye çeşitli yönlerden destek olmak olan Birlik kapsamında, üye üniversiteler arasında ortak yüksek lisans, doktora, uzaktan eğitim protokolleri oluşturulmakta, araştırma laboratuvarları ortak kullanım çalışmaları yürütülmekte ve diğer sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesi adına her yıl çeşitli adımlar atılmaktadır.

Bu bağlamda her yıl düzenlenmekte olan “Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü” temalı uluslararası katılımlı sempozyumların bu yılki ayağının Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemizin ev sahipliğinde “Bandırma’nın Geleceği” başlığıyla 21-23 Kasım 2019 tarihlerinde Bandırma’da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Günümüzde üniversiteler; bölgesel kalkınmanın lokomotif güçlerinden olup, yalnızca eğitim ve araştırma faaliyetleri ile değil, yenilikçilik kapasiteleri, bölgeleri analiz eden çalışmaları ve bulundukları şehirlere yaptıkları katkılarla, bölgesel gelişme ve ulusal kalkınmanın en önemli aktörleri arasında yer almaktadır. 

Trakya Üniversiteler Birliğince düzenlenmekte olan “Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü” konulu sempozyum bu yıl 21-22 Kasım 2019 tarihlerinde Bandırma’da düzenlenecektir. Sempozyumumuza katılımınız bizleri onurlandıracaktır. Saygılarımızla…